&P&H#1

Posted 09-01-2012

Hij begon als het lievelingetje van bankiers, accountants en advocaten die kwamen lunchen in Gustavino aan de Amsterdamse Zuidas. En nu is de &P&H#1 klaar om de rest van de wereld te veroveren... De stoel, die werd ontworpen door de 'dorpsarchitect van Amsterdam', Ronald Hooft is vanwege zijn comfort, eenvoud, stoere uiterlijk en grote toepasbaarheid door Lensvelt nu op de markt gebracht.


 

Hoezo, lievelingetje van advocaten, bankiers en accountants?

De stoel is oorspronkelijk ontworpen voor het interieur van restaurant Gustavino. Dat is een restaurant waar dit soort mensen komen lunchen: die mannen in pakken die allemaal heel veel verdienen en in die hoge kantoren langs de Zuidas werken. Onder deze gasten was de &P&H#1 echt een hit. Zelfs in recencies over het restaurant op internet kwam je allerlei opmerkingen over de comfortabele stoelen tegen.

 

Waarom hebben jullie voor deze naam gekozen?

"Ons bureau heet & Prast & Hooft omdat wij altijd samenwerken: met opdrachtgevers, met overheden, met aannemers en in dit geval met een producent. Eigenlijk hoort er dus een L voor te staan. Wij zijn in wezen een "gewoon:" architectenbureau en dit is het eerste meubel wat wij ontworpen hebben dat in productie genomen wordt, vandaar de 1."

 

Wat is er bijzonder aan de stoel?

"We hebben gekozen voor een kuip met alleen maar rechte hoeken. Dat ziet er niet perse comfortabel uit, maar door de toepassing van het schuim is hij het wel. Het leer is gezandstraald en heeftdaardoor een verweerd, gebruikt uiterlijk. Het staal is onbehandeld."

 

Heeft deze stoel potentie om een moderne klassieker te worden? Zoja waarom?

"Hij ziet er uit als een archetypische stoel, zo een die eruit ziet als je aan een kind vraagt om een stoel te tekenen.



 

 

 

 

Terug naar News